Kızlık zarı dikimi fiyatları, genital estetik ameliyatı fiyatları arasında en çok sorulan ve merak edilen fiyatlardandır. Ancak kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi vermeden önce kısaca kızlık zarının ne olduğu, hangi koşullarda zarar gördüğü ya da yırtıldığından bahsetmek daha doğru olacaktır.

Kızlık zarının bozulması kaza, travma gibi istenmeyen durumlarda meydana gelebileceği gibi cinsel ilişki esnasında da oluşabilir. Evlenmeden önce cinsel ilişkiye giren ve toplumsal baskı gibi nedenlerle kızlık zarı ameliyatı olmak isteyen kadınlar geçici kızlık zarı ameliyatı ya da kalıcı kızlık zarı ameliyatı olarak bekâretlerine yeniden kavuşmak isterler. Bu gibi durumlarda ameliyatın hangi yöntemle yapılacağı ve bekaret zarı dikimi fiyatları gibi konuları sıklıkla merak konusu haline gelir.

Tıkla Öğren –> https://www.saithalil.com/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir/

Kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı, vajinanın 1-2 santim gerisinde bulunan ve ilk cinsel ilişki ya da kasık bölgesini etkileyen kaza, travma gibi durumlarda yırtılabilen ince bir doku parçasıdır. Kızlık zarı çeşitleri birden fazladır ve bu nedenle her kadında ilk gece kanaması denen kızlık zarı kanaması oluşmayabilir. Bu nedenle kızlık zarı kanamasının olmaması kadının daha önce cinsel ilişkiye girmiş olduğu anlamına gelmez.

Kızlık zarının görevi bekâreti simgelemek değil rahim ve diğer üreme organlarını dış etkenlerden korumaktır. Öyle ki kızlık zarı, vajen girişini tam olarak kapatan bir doku da değildir. Bu sayede doku içindeki boşluklardan her ay adet kanaması ya da vajinal akıntılar kolayca dışarı çıkış yapabilir.

Kızlık zarı yapısı gereği fazlaca vasküler yani damarlanmanın fazla olduğu bir dokudur. Damarlanmanın fazla olması da dokunun herhangi bir müdahale sonrası kanamasına neden olur. Her kadının kanının pıhtılaşma süresi farklıdır. Bu da kanama kişiden kişiye göre değişmesine neden olur.

Kızlık zarı türleri nelerdir?

Kızlık zarı türleri değişkendir ancak her türde de vajen girişinin tamamen kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat kızlık zarı türleri, kızlık zarı kanaması ile doğrudan ilişkilidir. Delikli kızlık zarı, penisin rahme kolayca girmesini sağlar ve bu nedenle bekaret kanaması bu tip kızlık zarı türünde görülmeyebilir. Halk arasında delikli kızlık zarı, esnek kızlık zarı olarak da bilinmektedir.

Kızlık zarının tümüyle kapalı olması durumu ise çoğunlukla küçük bir cerrahi operasyon gerektirir. Kızlık zarının tamamen kapalı olması adet kanamasının rahim içinde birikerek dışarı akmamasına neden olur. Bu da ağrı, enfeksiyon gibi türlü sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Kızlık zarı tamamen kapalı olan kadınlarda rahim ağzını tamamen kapayan zar doku küçük bir kesi ile açılabilmektedir. Kızlık zarının tamamen kapalı olması ender rastladığımız bir durumdur.

Kızlık zarı dikimi nasıl olur?

Kızlık zarı dikimi fiyatları, ameliyatın türüne göre değişir. Hymenoplasti olarak da bilinen bir kızlık zarı ameliyatı fiyatları bakımından da yapılış biçimi bakımından da farklılar gösterir. Her iki ameliyat türünde de avantajlar ve dezavantajlar bulunur.

Evlenmeden önce kızlık zarı dikimi ameliyatı olmak isteyen genç kadınlar bekaret zarı dikimi fiyatları, kızlık zarı ameliyatı çeşitleri gibi konuları sıklıkla araştırırlar. Kızlık zarı dikimi fiyatları çokça değişkenden etkilenir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi ameliyatı için tek bir fiyattan bahsetmek çok da mümkün değildir. Bekaret zarı dikimi fiyatları değişikliğini en çok etkileyen faktörler doktor muayenesi sonrasında hastanın vereceği ameliyat türü ve ameliyatta kullanılacak anestezi türüne göre değişkenlik gösterir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatı kalıcı ve geçici olmak üzere türde yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ve geçici bekaret zarı dikimi fiyatları ameliyattan sonra ne zaman ilişkiye girileceği, kanamanın kesin olup olmayacağı gibi konularda birbirinden ayrışır.

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatları

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatları, kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı ile karşılaştırıldığında fiyat olarak daha uygundur. Geçici kızlık zarı dikimi, evlenmeden ya da cinsel ilişkiye girmeden yaklaşık 3-4 gün önce yapılır. Operasyon sonrasında yaşanacak ilk cinsel ilişkide kanama olması beklenir ancak kanamanın kesin olarak yaşanıp yaşanmayacağına dair bir garanti yoktur. Kızlık zarı dikimi fiyatı araştırması yapılırken bu süre mutlaka göz önüne alınmalıdır. Kişinin, kızlık zarı ameliyatından sonra cinsel ilişkiye gireceği süre belirsiz ise kalıcı kızlık zarı ameliyatının tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi esnasında önceden yırtılan kızlık zarından kalan dokular birleştirilir. Bu nedenle bu yöntemde kanama olup olmayacağı önceden net biçimde bilinemez. Kızlık zarı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler doktorunuz tarafından size anlatılacaktır. Bu kurallara uymamanınız enfeksiyon gelişimine ya da farklı sağlık sorunlarını ortaya çıkmasına neden olabilir. Kliniğimizde gizli kızlık zarı dikimi ameliyatı yapılmaktadır. Hastalarımızın her türlü şahsi bilgisi kendisi talep etmediği müddetçe üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatı lokal anestezi yapılan ve yaklaşık 15-20 dakika kadar süren bir ameliyattır. Geçici kızlık zarı ameliyatında sonra cinsel ilişki önerilen sürede gerçekleşmez kanama ihtimali neredeyse tamamen ortadan kalkar. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi fiyatları flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi fiyatları ile kıyaslandığında çok daha düşüktür.

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları, geçici bekaret zarı dikimi fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksektir. Bekaret zarı dikimi fiyatları arasındaki farklılıklar birden çok nedene bağlıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi, cinsel birliktelikten ya da evlenmeden hemen önce yapılması şartı olmayan bir operasyondur. Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrasında ilk cinsel birliktelik için bir zaman kısıtlaması yoktur ve kanama muhakkak yaşanır.

Flep yöntemi ile kızlık zarı ameliyatından yapay olarak oluşturulan bir zar vajen girişine dikiş ile sabitlenir. Vajinanın arka kısmındaki doku kaldırılarak oluşturulan yapay doku ile kızlık zarı elde edilir. Yani ameliyatta kullanılan doku esasında kadının kendi dokusudur.

Flep yöntemi ile kızlık ameliyatı, ortalama 30 dakika sürer ve hastanın isteğine göre anestezi uygulanır. Lokal anestezi ile kızlık zarı ameliyatı ya da sedasyonlu anestezi ile kalıcı kızlık zarı ameliyatı hastanın tercihine göre değişir. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi fiyatları da uygulanan anestezi türüne göre değişmektedir. Ameliyattan hemen sonra hasta taburcu edilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarının varlığı ya da yokluğu ancak uzman bir doktor tarafından yapılan muayene ile anlaşılır. Vajinanın 1-2 cm gerisinde yer alan bu dokunun sonradan dikilmiş olduğunu anlamak da mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler iyileşme sürecini kısaltır. Ameliyattan sonra en az 1 hafta kadar bisiklete, ata ya da motosiklete binilmemelidir. Ayrıca jimnastik ve pilates gibi bacak germe sporlarına da ara verilmelidir.

 

İlginizi çekebileceğimizi düşündüğümüz diğer makalelerimiz:

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Kızlık zarı zedelenmesi ve kanaması
Adet döneminde hamile kalınır mı
Erken adet görme nedenleri nelerdir

 

Konu ile alakalı dış kaynaklar:

https://bursakadinhastaliklari.com/kizlik-zari-dikimi-fiyatlari/

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]