Vajinanın güzel görünmesi çok sayıda kadın için büyük önem taşıyor. Psikolojik açıdan da güzel bir vajinaya sahip olmanın kadınlarda öz güven artışını sağladığı biliniyor. Günümüzde ilerleyen tıp teknolojisinin de yardımı ile artık vajina bölgesindeki küçük yapısal sorunlara müdahale edilebildiğini de belirtmek gerekir. Kadınları rahatsız eden görünümün ortadan kaldırılması için genital estetik operasyonlardan dileyen tüm kadınlar faydalanabilir.

Elbette vajinanın güzel kokması da güzel görünmesi kadar önemli bir unsurdur. Bunu sağlamak için de vajinal temizliğe çok dikkat edilmesi ve aynı zamanda hijyen kurallarına uyulması gerekir. Çünkü çeşitli enfeksiyonlar geliştiğinde vajina da kötü koku oluşumu ya da kötü kokulu akıntı olabilir. Bu durum sağlık açısından da önem taşıdığı için güzel bir vajinaya sahip olmanın yanı sıra temiz ve güzel kokulu bir vajinaya sahip olmaya da dikkat edilmesi gerekir.

Bilgin olsun –> https://www.saithalil.com/labioplasti-ameliyati/

Sağlıklı Bir Vajinaya Nasıl Sahip Olunur?

Öncelikle vajinanın güzel kokması sağlıklı bir vajinaya sahip olunduğu anlamına gelmez. Bu nedenle tüm kadınların rutin jinekolojik muayenelerini aksatmaması ve aynı zamanda vajina temizliğini de doğru şekilde yapması gerekiyor. Çünkü sağlıklı bir vajinaya sahip olmak istiyorsanız öncelikle temizliğe dikkat etmelisiniz. Vajina temizliğini yaparken seçtiğiniz ürünlerin de cildin pH dengesini bozmaması gerekir. Çünkü vajinanın güzel görünmesi elbette önemli fakat 3,5 ila 4,5 arasında olan pH dengesini bozabilecek ürünlerden ya da davranışlardan uzak durmaya da özen gösterilmelidir.

Sıcak su ile yıkamak vajinanın hem sağlığına hem de görünümüne zarar verebilir. Çünkü sıcak su ciltte kararmaya yol açabiliyor ve bu durumdan vajinanın güzel görünmesi de etkileniyor. Aynı zamanda adet dönemlerinde ped ya da tamponların sıklıkla değiştirilmesi de sağlıklı bir vajinaya sahip olmanın ön koşullarından biridir. İç çamaşırlarının pamuklu kumaşlardan üretilmiş olması ve aynı zamanda cinsel ilişki sonrasında vajinanın temizlenmesi de her kadının uyması gereken altın kurallar arasında bulunuyor. Bu kurallar tüm vajina türleri için geçerlidir.

Dr. Sait Halil derki…

Vajinanın güzel görünmesi aslında çok göreceli ve kişisel bir kavramdır yerine, genital bölgenin daha ne kadar düzgün yada normale yakın görülebilir olması daha mantıklı bir kavram olacaktır. Kafasında soru işareti olan hanımlar mutlaka bir Jinekologa gidip muayene olmalı ve genital bölgesi yada vajinası hakkında detaylı olarak bilgi alabilir.

 

Görsel yada fonksiyonel olarak normal olduğu anlaşılırsa soru işareti olan bayanlar durumu kabullense daha iyi olur, eğer gerçekten de düzeltilecek aksi bir durum varsa, elbette küçük operasyonlarla düzeltilebilir. Gereksiz bir operasyondan kaçınılmalı çünkü bazen bu tip müdahaleler durumu daha çok bozabilir ve maddi manevi işin içinden çıkılmaz hale gelebilir.

Faydası olur –> https://www.saithalil.com/vajinoplasti/

Vajina Türleri (Çeşitleri) Nelerdir?

Öncelikle vajinanın güzel görünmesi konusunda önemli bir detayın altını çizmek gerekir. Kadınlarda iç dudak ya da dış dudak gibi vajina görünümünü doğrudan etkileyen genital organların ebatları ya da şekli farklı olabilir. Bu durumun son derece normal olduğunu belirtmek gerekiyor. Kesinlikle vajina türleri arasından sadece tek bir görünümün güzel olduğu ve diğer vajina türlerinin güzel görünmediği kanısına kapılmamalısınız. Ancak sizi psikolojik olarak olumsuz etkileyen vajina görünümlerinden de kurtulabileceğinizi unutmayın. Genel olarak vajina türleri şu şekilde sıralanabilir:

Asimetrik İç Dudak

İç dudaklardan birinin diğerinden daha uzun olmasıdır. Oldukça yaygın görülür ancak bir o kadar da vajinanın güzel görünmesi konusunda kadınları en çok rahatsız eden vajina türüdür.

Kıvrımlı Dış Dudak

Dış dudakların kıvrımlı bir hat çizdiği ve iç dudakları önden bakıldığında örttüğü vajina türüdür. Bu vajina türünde çoğunlukla dış dudaklar dolgundur ve bu nedenle iç dudakların görünümünü de gizler.

Baskın İç ya da Dış Dudak

İç dudakların ya da dış dudakların oldukça baskın bir görünüm sergilediği vajina da yaygın görülen vajina türleri arasında yer alıyor. Kadınların bu vajina görünümünden de çoğu zaman rahatsızlık duyduğunu ve genital estetik kararı aldıklarını söyleyebiliriz.

Küçük Kapalı Dudak

Bu vajina türünün en az görülen tip olduğunu belirtebiliriz. Dış dudakların küçük olduğu ve iç dudakları da kapattığı bu tipin dünya genelinde yaygın bir şekilde kadınların sahip olmak istediği vajina türüdür.

Küçük Açık Dudaklar

Dış dudaklar küçüktür ve açık bir görünümdedir. Oldukça nadir görülen bu vajina türü de çoğunlukla kadınları rahatsız etmez.

Görünür İç Dudaklar

Kadınların vajinanın güzel kokması ya da vajinanın güzel görünmesi konusunda en çok hoşlanmadıkları görünüm budur. İç dudaklar dış dudaklardan daha iridir ve bacaklar kapalı olduğunda bile iç dudaklar net olarak görülür.

Elbette vajinanın güzel kokması ile vajina türleri arasında bir ilişki yok. temizliğe ve hijyene dikkat edilmemesi durumunda vajina hangi türde olursa olsun kötü koku oluşumu gözlemlenebilir.

İdeal Vajina Örnekleri

Kadınlar vajina türleri arasından hangisinin ideal olduğunu merak edebiliyor. Ancak tek bir vajina türünün ideal görünüm olduğunu belirtmek son derece yanlıştır. Kimi zaman vajinanın görünümü kadınları fizyolojik açıdan ya da psikolojik anlamda rahatsız edebiliyor. Bu gibi durumlarda vajinanın güzel görünmesi için cerrahi operasyonlardan faydalanılabilir. Özellikle iç dudakların dolgun ya da sarkık olması kadınların dar kıyafet, mayo ve bikini giyme konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda estetik operasyonlardan faydalanılabilir.

Tıkla öğren –> https://www.saithalil.com/hudoplasti-klitoris-estetigi/

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler?

Kadınlar vajinanın güzel görünmesi kadar vajina genişlemesi konusunda da bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Cinsel ilişki vajina genişlemesine yol açmaz. Vajinanın genişlemesi daha farklı nedenlerle ortaya çıkıyor. Bu unsurlar arasında vajinal doğum yapma, sıklıkla kilo alıp verme, menopoza girme bulunuyor. Aynı zamanda vajina da bağ dokusunda anormalliklerin olması ya da sigara içilmesi gibi nedenler de vajina genişlemesine yol açabilir. Bu noktada vajinanın güzel görünmesi için gerçekleştirilen cerrahi operasyonlardan faydalanılabilir. Vajina daraltma ameliyatı ile vajinaya yeniden daha sıkı bir form kazandırılabiliyor.

Vajina Darlığı Nasıl Olur?

Vajina genişlemesi şikayeti olan kadınlar vajinanın güzel görünmesi ve daha sıkı bir forma sahip olması için rahatlıkla vajina daraltma ameliyatından faydalanabilir. Kısa sürede gerçekleştirilen bu operasyon klinik istirahat gerektirmiyor. Hastaların aynı gün taburcu olması ve evine gitmesi mümkündür. Ayrıca hastaları zorlayan bir iyileşme süreci yaşanmadığı bilgisini de aktaralım. Psikolojik açıdan kadınlar için vajinanın güzel görünmesi kadar önem taşıyan vajina darlığı sadece tek bir seans halinde gerçekleştirilen operasyon ile mümkün olabiliyor. Partnerin vajina daraltma ameliyatı olduğunuzu fark etmesi de olanaksızdır. Dikiş vajinanın iç kısmına uygulanır ve bu nedenle vajina dışında bir dikiş izi de olmaz. Doktorunuz da daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bakman da fayda var –> https://www.saithalil.com/perineoplasti-estetigi/

Vajinanın Güzel Kokması İçin Ne Yapılmalı?

Elbette vajinanın güzel görünmesi ve aynı zamanda güzel kokması kadınların ortak taleplerinden biridir. Ancak vajinanın güzel kokması için kullanılan vajinal deodorantlar kalitesiz olduğunda cilde zarar verebiliyor. İstenmeyen görünümler ortaya çıkabiliyor ya da vajinanın florası bu kimyasallardan olumsuz etkilenebiliyor. Aynı zamanda vajinanın güzel görünmesi için kullanılan pudra ve benzeri ürünlerin de mutlaka belirli bir kalitede olması gerekir.

Yine sıklıkla merak edilen bir diğer konu da vajinanın güzel kokması için bir ameliyat yapılıp yapılmadığıdır. Böyle bir ameliyat yok ancak vajinal temizliğe ve özellikle de hijyene dikkat edilmesi durumunda zaten vajina kötü bir kokuya sahip olmayacaktır. İç çamaşırların düzenli olarak değiştirilmesi ve her gün temiz iç çamaşırı giyilmesi, tuvalet sonrasında vajina temizliğinin doğru şekilde yapılması gibi yöntemler sayesinde vajinada kötü koku oluşumu sorunundan da kurtulmak mümkün olur. Ancak kötü kokulu akıntı gibi bir şikayetiniz varsa mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmelisiniz. Çünkü kötü kokulu akıntı enfeksiyon belirtilerinden biridir. Aynı zamanda daha farklı rahatsızlıkları işaret ediyor da olabilir.

 

Yabancı kaynaklar:
https://www.wikihow.com/Have-a-Healthy-Vagina

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]