Vajinoplasti çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeme meydana gelmiş olan vajina bölgesine daha sıkı bir form kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen cerrahi bir müdahaledir. Kadınların cinsel yaşam konforu açısından son derece önemli olan bu operasyon atık gelişen tıp teknolojisi sayesinde çok daha kısa sürede tamamlanıyor ve konforlu bir iyileşme döneminin ardından kadınların günlük yaşantılarına geri dönmeleri de mümkün olabiliyor. Ayrıca vajinoplasti fiyatları da oldukça makul rakamlara tekabül ediyor. Bu sayede dileyen herkesin genital estetik operasyonlardan faydalanması mümkün hale geldi.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

En genel şekli ile vajinoplasti vajinanın daraltılması işlemidir. Vajinanın eski formuna geri döndürülmesi amacıyla gerçekleştirilen bu cerrahi operasyon son yıllarda çok daha fazla ilgi görmeye başladı. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde sıklıkla gerçekleştirilen vajinoplasti operasyonu kadınların yaşadıkları pek çok farklı sorunu ortadan kaldırabiliyor. Aynı zamanda özgüven problemlerinin de giderilmesine yardımcı oluyor ve kadınların eski cinsel yaşam konforlarına yeniden kavuşmaları sağlanıyor.

Vajina bölgesi doğum yapmak ya da yaşın ilerlemesi gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak genişleyebilme özelliğine sahiptir. Ancak genişleme beraberinde cinsel ilişki esnasında ses gelmesi, kadının ve erkeğin cinsel ilişkiden haz almaması gibi pek çok soruna yol açabiliyor. İşte bu noktada devreye giren genital bölge estetiği ile vajinanın yeniden sıkılaşması sağlanıyor. Dolayısıyla tek bir seans uygulama ile vajinanın sıkılık kazanması ve yaşanan tüm bu sorunlara köklü bir çözüm getirilmesi de mümkün olabiliyor. Ülkemizde vajina daraltma ameliyatı son 10 yıl içerisinde bir hayli sık gerçekleştirilmeye başlandı. Gün geçtikçe daha fazla sayıda kadın bu operasyondan faydalanıyor ve böylelikle problemlerinden tek bir ameliyat ile kurtulabiliyor.

Bir göz at istersen –> https://www.saithalil.com/hudoplasti-klitoris-estetigi/

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Öncelikle diğer genital bölge estetiği gibi bu operasyonun da genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim. Dolayısıyla operasyon esnasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Ameliyat sonrasında hafif düzeyde bir arı olabilir ancak doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçların kullanımı ile bu ağrının ortadan kaldırılması sağlanabilir. Yapılacak vajina daraltma ameliyatı öncesinde mutlaka hastanın jinekolojik muayene olması gerekir. Muayene sonrasında operasyon planlaması yapılır.

Gevşemiş olan vajinanın sıkılaştırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen vajinoplasti ameliyatında fazla doku kesi uygulanarak çıkarılıyor. Ardından dikiş uygulaması gerçekleştiriliyor ve vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri tercih edildiğinden ameliyat sonrasında dikiş aldırmaya da gerek kalmıyor. Yapılan vajinoplasti ile vajinanın 3 ila 4 cm daraltılması mümkün olabilir. Ancak ne oranda daraltma yapılacağı muayene ile belirlenir. Her hastada vajina bölgesinde aynı oranda gevşeme meydana gelmediğinden daraltma da her hastada aynı ölçüde yapılmaz. Genellikle ameliyat sonrasında klinik istirahate gerek duyulmuyor. Hastanın kendini iyi hissetmesi durumunda aynı gün taburcu işlemleri yapılır ve hasta evine gidebilir. Fakat doktorun belirttiği dönemde mutlaka kontrol muayenesine gidilmesi gerekir.

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Kadınlar genital bölge estetiği operasyonlarına sıcak baktıklarında fiyat araştırması da yapmak isteyebiliyor. Dolayısıyla operasyonun fiyatlarına dair genelde net bir rakam görmek isterler. Ancak vajinoplasti fiyatları 2020 her hastada aynı olmayabilir. Vajina bölgesinde ne oranda daraltma yapılacağı ya da hangi ameliyat tekniğinin tercih edildiği gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak vajinoplasti fiyatları değişkenlik gösterebilir. Doktorunuz tarafından muayene edilmeden fiyat bilgisi almanız oldukça güçtür. Öncelikle randevu almalı ve vajina daraltma ameliyatı için muayenenin yapılmasını sağlamanız gerekiyor. Ardından fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Vajinoplasti Fiyatları 2020 Neye Göre Değişir?

vajinoplasti fiyatları 2020 yılında çok yüksek bir artış kaydetmedi. Elbette net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olduğundan sizlere bir fiyat ya da fiyat aralığı belirtemeyiz. Ancak genel olarak fiyatların halk arasında sanıldığı gibi çok yüksek rakamlardan oluşmadığını belirtmekte fayda olacaktır. Öncelikle vajinoplasti fiyatları 2020 doktorun tecrübesi, hastanın durumu, uygulanacak olan ameliyat tekniği gibi unsurlardan etkileniyor. Bu nedenle hastalar farklı adreslerde farklı fiyatlar ile karşılaşabiliyor. Özellikle doktorun deneyiminin de fiyatlar üzerinde etkili olduğunun altı çizilmelidir. Operasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlanması için tercihinizi bu alanda deneyim sahibi olan bir doktordan yana kullanmanızda fayda var.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Tüm genital bölge estetiği operasyonları hamilelik döneminde yapılamıyor. Bu nedenle öncelikle hamilelik ve emzirme döneminin geride kalmasını beklemeniz gerekiyor. Aynı zamanda ameliyata engel bir sağlık sorununun olmaması da gereklidir. Bunun dışında dileyen her kadın vajina daraltma ameliyatı olabilir ve böylelikle eski cinsel yaşam konforuna kolaylıkla yeniden kavuşabilir. Kimlerin bu ameliyat için en uygun aday olduğunu ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Daha önce birden fazla sayıda vajinal doğum yapmış olanlar
 • Zorlu vajinal doğum öyküsü olanlar
 • Yaşın ilerlemesinden kaynaklı olarak vajina genişlemesi problemi yaşayanlar
 • Vajina genişlemesinden kaynaklı cinsel ilişkide haz almayanlar
 • Cinsel ilişki esnasında ses gelmesi gibi çeşitli sorunlar yaşayanlar

Bu ve benzeri sorunları kader olarak görmemek gerekiyor. Artık vajinoplasti operasyonları ile tüm bu problemlere köklü ve kalıcı bir çözüm getirilmesi mümkün olabilir. Kadınların eski cinsel yaşam konforlarını yeniden kazanmalarını sağlayan vajinoplasti ameliyatının yeniden hamile kalmaya asla engel olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu operasyon kadınların hamile kalma olasılıkları üzerinde olumlu ya da olumsuz bir değişime neden olmaz. Ancak vajinanın daraltılması nedeniyle gebelikte vajinal doğum zorlaşabilir ya da sezaryen ile doğum zaruri hale gelebilir. Bu nedenle ileride vajinal doğum yapmayı düşünenlerin ameliyat kararını ertelemesinde fayda olacaktır.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yapılan genital bölge estetiği ameliyatlarının süresinin de her hastada aynı olmadığını belirtmek gerekiyor. Hastanın vajina durumu, yumuşak dokulardaki gevşeklik durumu ve nasıl bir müdahale yapılacağı, ne oranda dokunun kesilmesi gerektiği gibi faktörler ameliyatın süresinde de değişime neden olabilir. Ancak genel olarak vajinoplasti operasyonlarının 30 dakika ila 60 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Hastaya anestezi uygulanması, ameliyata hazırlık gibi süreçler de dikkate alındığında toplamda vajinoplasti süresi 1,5 saate kadar uzayabilir.

Kimi zaman bu ameliyat ile birlikte farklı operasyonların da kombin şekilde yapılması gündeme gelebiliyor. Bu durumda operasyon süresinin uzamasını beraberinde getiriyor. Jinekolojik muayene sonrasında ameliyat planlaması kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır. Ardından tıpkı vajinoplasti fiyatları gibi bu ameliyatın ne kadar süreceği konusunda da tarafınıza daha net bir bilgi iletilecektir.

Ameliyatın Orgazma Olan Etkisi Nedir?

Kadınlar vajinoplasti fiyatları 2020 kadar bu operasyonun orgazma nasıl etki ettiğini de merak edebiliyor. Öncelikle kadınların cinsel ilişki esnasında orgazm olmalarını sağlayan klitoristir. Penisin klitorise sürtünmesi kadınlarda orgazmı sağlar. Ancak vajinanın genişlemesi penis ile klitorisin temasını da azaltıyor. Bu nedenle kadınlar orgazm olma noktasında sıkıntı yaşayabiliyor. Oysa vajinoplasti ameliyatı bu probleme de kalıcı bir çözüm sunabiliyor. Çünkü ameliyat ile vajinanın daraltılmış olması, cinsel ilişki esnasında penisin klitorise daha fazla sürtünmesini sağlıyor. Ameliyatın ardından kadınların çok büyük bir bölümü orgazm kalitesi bakımından ciddi bir iyileşme olduğunu da dile getiriyor.

Cinsel ilişkide penisin vajina dokularına teması da orgazmı kolaylaştırır ve vajinoplasti bu noktada da önemli bir fark ortaya koyuyor. Vajinanın daraltılmış olması, vajina dokularına penisin daha fazla temas etmesini ve daha fazla hissedilmesini sağlıyor. Kadınların cinsel isteksizlik yaşamalarının pek çok farklı nedeni olabilir. Bu nedenlerden biri de cinsel ilişki esnasında haz almıyor olmalarıdır. Vajina genişlemesinden kaynaklı olarak haz alamama sorunu vajina daraltma ameliyatı ile ortadan kalktığında cinsel isteksizlik problemi de kendiliğinden ortadan kalkmış oluyor. Bu ameliyattan faydalanan kadınların büyük bölümü cinsel isteksizlik sorunundan da kurtulduğunu dile getiriyor.

Vajina Daraltma Ameliyatının Riskleri Nedir?

Öncelikle tüm cerrahi operasyonların kendi içerisinde bazı riskler barındırdığını belirtmek gerekir. Risksiz bir ameliyat yoktur. Dolayısıyla vajina daraltma ameliyatı da kendi içerisinde bazı riskler barındırıyor. Bu risklerin sayısının pek çok farklı ameliyat ile kıyaslandığında çok daha az olduğunu belirtmek gerekir. Yapılan vajinoplasti ameliyatının riskleri arasında kanama ve enfeksiyon da var. Ancak bu risklerin hemen her ameliyat için geçerli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikle enfeksiyon riskine karşı hastanın bir süre antibiyotik ilaç kullanması gerekebilir. Bu sayede enfeksiyon riskinin de minimum seviyeye indirgenmesi mümkün olacaktır.

Bununla birlikte vajinoplasti ameliyatında vajinanın idealden daha fazla daraltılması gibi bir risk de bulunuyor. Deneyimli bir doktorun tercih edilmesi durumunda bu riskin minimum seviyeye ineceğini belirtebiliriz. Ancak yine de mevcut bir risktir ve bu durumda yeni bir ameliyatın yapılması, vajinada bu defa genişleme için müdahale gerçekleştirilmesi gerekir. Bu ameliyatın daraltma amacıyla gerçekleştirilen ameliyattan daha zorlu olduğu ve vajinoplasti fiyatları olarak karşımıza çıkan rakamlardan daha farklı fiyatların geçerli olacağını da belirtmek gerekir.

Vajinoplasti Neden Yapılmaktadır?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak vajina bölgesinde genişleme meydana gelebiliyor ve bu nedenle kadınlar bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu noktada genital bölge estetiği ile kadınların yaşadıkları bu sıkıntıların ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Vajinada genişlemeye neden olan unsurları şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Travmatik nedenler
 • Yaşın ilerlemesi
 • Zorlu doğumlar
 • Doğum sırasında yırtık oluşması
 • Çok sayıda doğum yapmak
 • Genetik unsurlar

Tüm bunların yanı sıra bazı spesifik nedenlerle de vajinoplasti ameliyatının yapılmasına ihtiyaç doğabilir. Bu ameliyat günümüzde çok daha yeni tekniklerle gerçekleştiriliyor ve bu nedenle hastaları zorlayan bir iyileşme sürecinin yaşanmadığını da belirtmek gerekiyor. Ancak iyileşme döneminde bazı hususlara dikkat edilmesi, sorunsuz bir iyileşme sürecinin yaşanması bakımından çok büyük bir önem taşıyor. Bu sayede tek bir seans halinde uygulanan vajinoplasti ameliyatı ile hastaların sorunlarının ortadan kaldırılması da sağlanıyor.

Vajina Daraltma Riskleri Nelerdir?

Ameliyatlarda riskleri sıfırlamak asla mümkün olamaz. Ancak bazı önlemler alınarak risklerin minimum seviyeye çekilmesi rahatlıkla sağlanabilir. Elbette vajina daraltma ameliyatı sonrasında da riskleri en aza indirgemek gerekiyor. Örneğin hijyene maksimum düzeyde dikkat edilmesi operasyon sonrasında enfeksiyon gelişme riskini ciddi düzeyde ortadan kaldırabiliyor. Aynı zamanda antibiyotik ilaç kullanımının da bu noktada önemli olduğunu belirtmek gerekir. Bir süre boyunca cinsel perhiz uygulanması da yine enfeksiyon ve kanama riskini azaltmaya yönelik olarak alınan tedbirler arasında yer alıyor.

Öncelikle cinsel perhize vajinoplasti sonrasında mutlaka uyulması gerektiğini belirtelim. Bu süre genellikle 1,5 ay ila 2 ay arasında değişiyor. İyileşmenin tam olarak sağlanmasının ardından cinsel perhiz de ortadan kalkar. Hastalarda dokuların iyileşme hızları aynı değildir. Bu nedenle yapılan muayene sonrasında doktorunuz tarafından cinsel ilişki yasağının kalktığı tarafınıza bildirilir. Kesi uygulanarak gerçekleştirilen vajina daraltma ameliyatı sonrasında vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılıyor ve dikişler 2 haftalık bir süre sonrasında kayboluyor. Ancak bu durum dokularda % 100 iyileşme olduğu anlamına gelmez. Ameliyatın ardından doktorunuz tarafından size bazı ilaçlar reçete edilir. Bu ilaçların belirtilen süre boyunca ve reçetede belirtilen dozajlarda kullanılması riskleri minimuma çekmek adına önem taşıyan unsurlar arasında bulunuyor. Tüm bunlar tamamen hastanın sağlığı ve konforlu bir iyileşme dönemi geçirmesine yönelik olarak uygulanır.

Vajina Kaç Cm Daraltılmalıdır?

Öncelikle vajinoplasti fiyatları 2020 vajinada kaç cm daraltma yapılacağı ile ilgili değildir. Bir başka deyişle yapılacak daraltma seviyesinin fiyatlar üzerinde etkili olmadığını belirtmek gerekir. Yapılan ameliyat ile vajinada 4 cm’ye kadar daraltma sağlanabiliyor. Ancak her hastada mutlaka 4 cm daraltma yapılmasına gereksinim olmaz. Bazı haslarda sadece 1 cm daraltma yapılması bile istenen etkiyi yakalamak adına yeterli olur. Dolayısıyla daha fazla oranda doku kesilmesine ve çıkarılmasına ihtiyaç da duyulmaz. Vajinada ilerleyen dönemlerde yeniden bir genişleme meydana gelmesi de olasıdır. Bu durumda vajinoplasti ilerleyen yıllarda tekrarlanabilir ve yeniden daraltma işlemi yapılabilir. Bu ameliyat, sadece tek bir defa faydalanılan bir operasyon değildir. Çoğunlukla hastalar ikinci bir ameliyata ihtiyaç duymaz ancak böyle bir ihtiyaç doğması durumunda da operasyon tekrarlanabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Günümüzde lazer teknolojisi kullanılarak da genital bölge estetiği operasyonları yapılabiliyor. Genital bölge beyazlatma ya da vajina daraltma gibi işlemlerde lazer teknolojisinin kullanılması alternatif bir tekniktir. Genellikle operasyonların cerrahi olarak gerçekleştirilmesi ve fazla dokunun kesi ile çıkarılması çok daha memnuniyet verici sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Özellikle vajinada fazla oranda daraltma elde edilmesi gerektiğinde lazer yerine ameliyatın tercih edilmesi gerekebiliyor. Bu noktada vajinoplasti operasyonunun gerçekleştirilmesine ihtiyaç duyuluyor. Bununla birlikte fiyatların da değişkenlik gösterebileceğinin altının çizilmesi gerekir. Çünkü vajinoplasti fiyatları 2020 ameliyatın hangi teknikle gerçekleştirileceğine bağlı olarak da değişiyor. Cerrahi operasyon ve lazer teknikleri arasında fark olduğundan bu fark fiyatlara da yansıyor.

Vajina Daraltma Ameliyatları Neler Kazandırır?

Kadınlar için vajina daraltma ameliyatı cinsel yaşam ile çok yakından ilgilidir. Kadınların cinsel yaşam konforlarını yeniden kazanmalarını sağlayan bu operasyon aynı zamanda özgüven sorunları yaşanmasını da önleyebiliyor. Cinsel ilişki esnasında haz almamak ya da hava boşluğu nedeniyle cinsel ilişkide istenmeyen seslerin çıkması kadınlarda özgüven sorunlarına da neden olabiliyor. Bu operasyonun kadınlara en büyük kazanımı cinsel yaşam konforudur.

Aynı zamanda vajinoplasti ameliyatının cinsel isteksizlik sorununa da çözüm olabileceğine daha önce değinmiştik. Cinsel isteksizliğin nedeni haz alamamak ise bu durumda ameliyat ile söz konusu sorunun ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. Sonuç olarak genital estetik operasyonlar arasında en önemli olanlardan biri de vajinanın daraltılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen bu operasyondur.  

Ameliyat İzi Kalır mı?

Hastalar vajina daraltma ameliyatı sonrasında iz kalıp kalmayacağını da merak edebiliyor. Bu operasyonun ardından iz kalması mümkün değildir. Çünkü ameliyat ile vajinanın iç kısmına müdahale edilir. Bu nedenle içeride bulunan yumuşak dokularda dışarıdan bakıldığında anlaşılan bir iz kalma sorunu asla yaşanmaz. Hastalar vajinoplasti ameliyatı olduğunun partnerleri tarafından anlaşılıp anlaşılmayacağını da merak edebiliyor. Daha önce vajinanın daraltılmasını sağlayan bir ameliyat geçirdiğinizin partneriniz tarafından anlaşılması mümkün olmaz. Bu konuda da herhangi bir endişe duymadan gönül rahatlığı ile ameliyat için randevu alabilirsiniz. Vajina daraltma ameliyatının ardından hastaların günlük hayatını zorlayan bir ağrı da yaşanmıyor. Konforlu bir iyileşme süreci eşliğinde yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Tıkla Öğren –> https://www.saithalil.com/labioplasti-ameliyati/

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]