Hudoplasti kozmetik jinekoloji alanında en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Genel olarak bu işlemin klitoris üzerindeki fazla derinin ya da çıkıntıların giderilmesi amacıyla gerçekleştirildiğini belirtebiliriz. Klitorisin üzerinde idealden daha fazla deri olması, cinsel ilişkide haz alamama ya da orgazm olamama gibi çeşitli problemleri beraberinde getiriyor. Bu noktada devreye giren ve halk arasında klitoris estetiği olarak adlandırılan işlem ile klitorisin üzerindeki bu derinin alınması mümkün olabiliyor ve kadınların cinsel yaşam konforu artıyor. Klitoris üzerinde bulunan derinin azaltılması işlemi 18 yaşından büyük olmak kaydıyla her yaştan hastaya uygulanabilir.

İlgini çekebilir –> https://www.saithalil.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

Hudoplasti Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle hudoplasti operasyonunun genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim. Ameliyat esnasında hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Genellikle bu operasyon iki farklı teknik kullanılarak gerçekleştiriliyor. Hangi tekniğin kullanılması gerektiğine ise yapılan jinekolojik muayene sonrasında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından karar verilmesi gerekiyor. Ayrıca önemli bir noktanın altını çizmek gerekir. Bu ameliyat ile klitorise değil klitoris üzerindeki dokuya müdahale edilir.

Merkezden ya da yan kısımdan deriye kesi uygulanır. Fazla olan doku hudoplasti ameliyatı esnasında kesi ile çıkarılır ve ardından klitorise daha estetik bir görünüm kazandırılacak şekilde ameliyat tamamlanır. Her hastada klitoris üzerinde aynı oranda deri bulunmaz. Dolayısıyla ne oranda deri çıkarılacağı da hastadan hastaya göre değişir. Operasyon öncesinde doktorunuz tarafından yapılacak ameliyat planlaması esnasında çıkarılacak deri miktarı da belirlenmiş olur. Bununla birlikte klitoris üzerindeki deforme dokunun da çıkarılması sağlanmış olur. Kesi yapılan yere vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş atılır ve operasyon tamamlanır. Halk arasında cinsel hazzı artırma estetiği olarak da adlandırılan bu ameliyat klinik istirahat gerektirmeyen operasyonlardan biridir. Hastanın kendini iyi hissetmesi durumunda ameliyatın gerçekleştirildiği gün taburcu işlemleri de tamamlanır.

Bilgin Olsun –> https://www.saithalil.com/vajinoplasti/

Klitoris Bölgesindeki Deformasyon Nasıl Oluşur?

Klitoris bölgesinde deforme bir görünüm oluşmasının çok sayıda farklı nedeni var. Sadece tek bir vajinal doğum yapmış olmak bile klitoris üzerindeki deformasyonun nedenlerinden biri olabiliyor ve dolayısıyla doğum sonrasında, emzirme dönemi tamamlandığında klitoris estetiği yapılmasına ihtiyaç doğabiliyor. Kimi zaman birkaç doğum yapıldıktan sonra deformasyon oluşuyor. Ancak kimi zaman hiç doğum yapmamış olan kadınlarda da genetik faktörlerden kaynaklı olarak yani doğuştan klitoris üzerinde fazla doku bulunabiliyor.

Bununla birlikte kilo alıp vermenin de deformasyona yol açtığını ve hudoplasti işlemine gereksinim doğduğunu söyleyebiliriz. Kilo alındığında klitoris üzerindeki dokuda da yağlanma artıyor ve haliyle çıkıntılı bir görünüm ortaya çıkıyor. Kilo verildiğinde ise deri altı yağ dokusu incelse bile sarkık ya da katlantılı bir deri görünümü kalıcı hale geliyor. Özellikle sıklıkla kilo alıp veren kadınlarda klitoris üzerinde deformasyonun çok daha yoğun bir şekilde görüldüğünü belirtebiliriz. Zorlu doğumlar ya da çok sayıda doğum yapan kadınlarda da benzer bir tablo ortaya çıkabiliyor. Ancak artık ilerleyen tıp teknolojisinin de yardımı ile bu deforme görünüm tek bir cerrahi müdahale ile yani hudoplasti ameliyatıyla ortadan kaldırılıyor ve kadınların cinsel yaşam konforunda da iyileşme sağlanabiliyor.

Klitoral Hud Neresidir?

Kadınlar cinsel hazzı artırma estetiği olmaya karar verdiklerinde yaptıkları çeşitli araştırmalarda klitoral hud ile karşılaşıyor ve bunun ne anlama geldiğini de merak ediyor. Vajinanın girişinde iç dudaklar yer alıyor ve iç dudak dokuları vajinanın üst kısmında birleşiyor. Bu birleşme noktası aynı zamanda klitorisi de örtüyor. İşte bu örtü görevi gören doku klitoral hud olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda klitoris tepesi olarak da bilinen bu doku klitoris estetiği ameliyatında müdahale edilen doku ile aynıdır. Yani ameliyat ile fazla derinin çıkarıldığı bölge klitoral hud bölgesidir. Bu bölgeye hudoplasti ile estetik açıdan çok daha güzel bir görünüm kazandırılabiliyor. Fazla derinin çıkarılması ise kadınların cinsel ilişki esnasında daha fazla haz almasını sağlıyor. Çünkü penisin klitorise teması artıyor ve kadınlar klitoris üzerindeki fazla deri nedeniyle yaşadıkları orgazm olamama sorunundan da kurtulmuş oluyor.

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Kadınların klitoris estetiği sonrasında iz kalıp kalmayacağını merak etmeleri son derece normaldir. Pek çok kadın bu sorunun yanıtını partnerlerinin ameliyat olduğunu anlamasından endişe ettikleri için merak ediyor. Öncelikle operasyon sonrasında belirgin bir iz kalmadığı bilgisini aktaralım. Dışarıdan bakıldığında net bir şekilde görülebilen bir iz kalmadığından partnerin ameliyatı anlaması da mümkün olmuyor. Sadece detaylı bir muayene ile doktor tarafından hudoplasti ameliyatı olunduğu anlaşılabiliyor. Ameliyat esnasında kesi uygulanan yere bağlı olarak dikiş atılan bölge değişebilir. Bu durum ameliyat izinin yerinin de farklı olmasını beraberinde getirebiliyor. Ameliyat sonrası iz konusunda doktorunuza danışabilir ve çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir göz at istersen –> https://www.saithalil.com/labioplasti-ameliyati/

Klitoris Bölgesi Estetiği Neden Yapılır?

Genellikle cinsel hazzı artırma estetiği iki farklı nedenle yapılıyor. Bunların ilki kadınların cinsel ilişki esnasında aldıkları hazzı artırmaktır ve dünya genelinde bu operasyonun yapılmasının en yaygın nedeni de budur. İkinci neden ise görsel açıdan klitoris üzerindeki fazla derinin nahoş bir görünüm sergiliyor olmasıdır. Bu durum kadınlarda özgüven sorunlarına neden olabiliyor. Dolayısıyla cinsel yaşam konforlarının da bundan olumsuz etkilendiğini belirtebiliriz. Oysa kısa sürede tamamlanan klitoris estetiği ile tüm bu sorunlardan kurulmak mümkün olabiliyor.

Kadınların klitoral hud üzerindeki fazla doku nedeniyle uyarılma problemleri yaşamaları ilişkilerinde de sorunlara yol açabilir. Çok sayıda kadında görülen cinsel isteksizliğin nedeninin uyarılma sıkıntısı olduğu biliniyor. Zira hudoplasti operasyonu ile bu sorun ortadan kalktığında cinsel isteksizlik sorunu da kendiliğinden son bulabiliyor. Sonuç olarak kadınlar sadece tek bir cerrahi müdahale ile son derece konforlu bir cinsel yaşama kavuşabiliyor. Hamilelik ve emzirme dönemi dışında her yaşta bu ameliyat yapılabilir. Ancak kişide ameliyata engel bir sağlık sorunu olmaması gerektiğini de belirtelim.

Bilgin olsun –> https://www.saithalil.com/perineoplasti-estetigi/

Klitoral Hudoplasti Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle cinsel hazzı artırma estetiği sonrasında 4 hafta ila 6 hafta cinsel ilişkiye girmemek gerekiyor. Cinsel perhiz uygulanmasının amacı operasyon sonrasında enfeksiyon riskini minimuma indirgemektir. Aynı zamanda doktorun belirttiği süre boyunca antibiyotik ilaç kullanımı da gereklidir. Tam olarak iyileşme sağlanana kadar havuz, deniz, sauna ve hamam gibi ortamlardan uzak kalınması da önem taşıyor.

Uygulanan hudoplasti ameliyatı sonrasında birkaç hafta boyunca ayakta duş alınması, küvete oturulmaması da gereklidir. Kişisel hijyene mutlaka çok fazla dikkat edilmesi lazım… Hastalar için zorlu bir iyileşme sürecinin yaşanmadığını belirtebiliriz. Kısa zamanda günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Hudoplasti Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Elbette klitoris estetiği fiyatları da merak ediliyor ancak bir fiyattan söz etmek hastalar için yanıltıcı olacaktır. Çünkü ameliyatın hangi teknikle yapıldığı, doktorun deneyimi gibi bazı unsurlar fiyatların da değişmesine neden oluyor. Bir fiyat belirtmek ya da fiyat aralığından söz etmek işte bu nedenle yanıltıcı olabiliyor. Öncelikle hudoplasti için randevu alarak muayene olunması gerekir. Bu sayede ameliyat planlaması yapılabilir ve hastaya fiyat bilgisi de net bir şekilde iletilebilir. Ancak genel olarak fiyatların toplumda sanıldığı kadar yüksek rakamlardan oluşmadığını da belirtmeliyiz.

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]