Labioplasti ameliyatı labia minör olarak adlandırılan iç dudak bölgesine daha simetrik, estetik ve düzgün bir görünüm kazandırmayı hedefleyen genital estetik ameliyatlardan biridir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarkık görünüm ya da genetik nedenlerle iç dudakların dolgun ve büyük olması, kadınlarda özgüven sorunlarına neden olabiliyor. Aynı zamanda günlük yaşamı olumsuz etkileyen pek çok sorundan kurtulmak isteyen kadınlar da bu cerrahi operasyondan faydalanıyor. Elbette labioplasti fiyatları oldukça makul seviyede seyrediyor ve bu estetik operasyonun yağın bir şekilde ilgi görmesi fiyatların çok yüksek olmamasından da kaynaklanıyor.

Lazerle Labioplasti Ameliyatı Yapılır mı?

Kadınların labioplasti ameliyatı konusunda merak ettikleri unsurlardan biri de bu işlemin lazer ile yapılıp yapılamadığı oluyor. Lazer teknolojisi kullanılarak da iç dudak dokusuna müdahale edilebilir. Ancak her hasta için genital estetik operasyonlarda lazer kullanılamadığını belirtmek gerekiyor. İç dudaklarda ciddi seviyede bir asimetrinin olması, sarkıklık derecesinin fazla olması gibi durumlarda cerrahi operasyonun gerçekleştirilmesi zorunlu olabiliyor.

Elbette lazer teknolojisi sayesinde labioplasti ameliyatı daha kolay yapılabiliyor ve ameliyat sonrasında iyileşme süresi de daha kısa olabiliyor. Bu ve benzeri avantajlar hastaların nazarında lazeri daha cazip kılıyor olsa da önemli olan tıbbi açıdan en doğru tekniği tercih etmektir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilmenizin ardından en doğru teknik doktorunuz tarafından belirlenir ve operasyon planlaması yapılabilir.

Bilgin olsun –> https://www.saithalil.com/hudoplasti-klitoris-estetigi/

İstanbul Labioplasti Yapan Doktorlar

İstanbul labioplasti yapan doktorlar

Nüfusu en kalabalık kent İstanbul olduğundan labioplasti ameliyatı da en yoğun şekilde İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla bu şehirde alanında son derece deneyimli olan Jinekolog Op. Dr. Sait Halil gibi isimler de hizmet veriyor. Genital estetik alanında başarısını kanıtlamış olan Jinekolog Op. Dr. Sait Halil, hasta için en doğru tekniğin tercih edilmesi ve konforlu bir iyileşme süreci eşliğinde ameliyatın gerçekleştirilmesi konusunda en güvenilir isimlerden biri olarak değerlendiriliyor. Zira İstanbul’da labioplasti ameliyatı konusunda deneyimli bir doktor arayanların büyük bölümü rotasını Jinekolog Op. Dr. Sait Halil’e çeviriyor da diyebiliriz. Bu nedenle yaşadığınız şehirden ayrılmadan, iyileşme sürecini tamamen kendi evinizin konforunda tamamlayarak yani İstanbul’da bu operasyondan faydalanabilirsiniz.

Labioplasti Fiyatları 2020 Ne Kadar?

Genital bölge için geçekleştirilen operasyonlarda ameliyat planlaması her hasta için aynı şekilde yapılmıyor. Mevcut iç dudak dokusu ve operasyon ile bu dokuya nasıl bir müdahale yapılacağı her hastada aynı olmaz. Bu durum dudak küçültme ameliyatı fiyatı üzerinde de etkili olabiliyor ve hastalar farklı fiyatlarla karşılaşabiliyor. Bu nedenle net bir fiyat bilgisi vermek yanıltıcı olabilir. Öncelikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu almanız gerekiyor.

Yapılacak muayene sonrasında labioplasti fiyatları konusunda tarafınıza daha net bir bilgi iletilebilir. Bu arada vajina daraltma gibi daha farklı operasyonlar ile labioplasti ameliyatı kombin şekilde de yapılabiliyor. Hastalar iki farklı şikayetten tek bir seans halinde uygulanan ameliyat ile kurtulmak isteyebiliyor. Bu durumda labioplasti fiyatları biraz daha yüksek rakamlara tekabül edebilir. Aynı zamanda ameliyat için uygulanacak teknik gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak da operasyonun fiyatlarının değişebileceğini belirtmek gerekiyor.

İlgini çekebilir –> https://www.saithalil.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

Neden Labium Minus Dokularında Büyüme ve Sarkma Olur?

Elbette iç dudaklarda sarkık bir görünüm kadınların asla istemediği bir durumdur. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak bu tablo ortaya çıkabilir. Bu durumda hastalar labioplasti fiyatları üzerine bir araştırma yaparak şikayetlerinden kurtulmak isteyebiliyor. Öncelikle iç dudaklarda büyüme ve sarkma olmasının dünya genelindeki en yaygın sebeplerini kısaca şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Genetik faktörler
  • Vajinal doğum (normal doğum) yapmış olmak
  • Çok zayıf olmak
  • Sıklıkla kilo alıp vermek
  • Düzenli cinsel ilişki yaşamak
  • Genital bölgeye darbe almak ya da kaza geçirmek gibi travmatik durumlar
  • Doğum yırtıkları

Bu gibi durumlarda labioplasti ameliyatı prosedürü değişmez. Bir başka deyişle iç dudak bölgesinde sarkma ya da büyümenin hangi nedenlere olursa olsun cerrahi operasyon ile düzeltilebileceğini belirtebiliriz. Dolayısıyla labioplasti ameliyatı planlamasında dokulardaki sarma ve büyüme nedeni değil, mevcut doku durumu göz önünde bulundurulur.

Labioplasti Ameliyatı Olduğum Anlaşılır mı?

İç dudaklarda sarkıklık olması ya da idealden daha büyük iç dudak dokusuna sahip olmak kadınların cinsel yaşam konforlarını da olumsuz etkiliyor. Özgüven sorunu yaşayan ve bu nedenle labioplasti fiyatları araştırması yapan kadınların büyük bölümü partnerlerine karşı kendilerini çok rahat hissedemediklerinden de şikayet ediyor. Uygulanacak başarılı bir labioplasti ameliyatı ile tüm bu sorunlara köklü ve kalıcı bir çözüm sağlanıyor.

Bununla birlikte hastanın labioplasti ameliyatı olduğunun partneri tarafından anlaşılması da asla mümkün olmaz. Çünkü iç dudak dokusunda ameliyat izinin kalmadığını belirtebiliriz. Dolayısıyla belirgin bir dikiş izinin olmaması, dışarıdan bakıldığında ameliyatın anlaşılmasını da imkansız kılıyor. Kadınlar operasyon sonrasında istedikleri gibi dar kıyafetler giyebiliyor ve kendilerine olan güvenleri de yeniden kazanılıyor. Operasyonun anlaşılmasına dair herhangi bir endişe duymadan gönül rahatlığı ile randevu alınabilir ve en gelişmiş tekniklerle gerçekleştirilen bu operasyondan tüm kadınlar faydalanabilir.

Labioplasti Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Genel olarak labioplasti fiyatları pek çok farklı unsurdan etkilenebiliyor. Ameliyatın lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılıyor olmasının da fiyatlar üzerinde belirleyici bir unsur olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte doktorun deneyimi de labioplasti ameliyatı fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Operasyonun uygulanmasında tercih edilen teknikler ya da hastanın mevcut durumu, ameliyat ile iç dudaklara ne oranda müdahale edileceği fiyatları mutlaka etkileyecektir. Bu nedenle hastanın muayene olmasından önce net bir fiyat bilgisi iletilmesi de pek doğru olmuyor. Öncelikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu alınması ve ardından muayene olunması gerekiyor.

Dudak Küçültme Ameliyatı Fiyatı

Halk arasında dudak küçültme ameliyatı fiyatı olarak yüksek rakamların söz konusu olduğu düşünülüyor. Oysa gayet makul bir bütçe ayrılması bu operasyondan faydalanmak için yeterli olacaktır. Çünkü dudak küçültme ameliyatı fiyatı sanıldığı kadar yüksek değil. Hangi doktorun tercih edildiği ya da operasyon için hangi tekniğin uygulanacağı gibi unsurlar fiyatları etkiliyor olsa da genel olarak çok yüksek rakamlarla karşılaşılmadığını da belirtmek gerekiyor.

Labioplasti Sonrası Şikayetler Nelerdir?

Her ne kadar kısa sürede tamamlanan basit bir girişim olsa da labioplasti ameliyatı cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle ameliyat sonrasında sorunsuz bir iyileşme sürecinin yaşanabilmesi için bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle 3 ila 4 hafta boyunca cinsel perhiz uygulanması gerektiğini belirtelim. Bunun nedeni enfeksiyon riskini minimum düzeye çekmektir. İyileşme süreci boyunca hijyen kurallarına dikkat edilmesi de önemli unsurlardan bir diğeridir. Hastalar labioplasti fiyatları konusu ile birlikte ameliyat olanların iyileşme sürecinde neler yaşadıkları hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Ameliyat sonrasında hafif düzeyde ağrı olması hastaların ortak şikayetlerinden biridir. Ancak bu ağrının ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınması mümkün olabiliyor.

Ameliyat ile iç dudak bölgesine istenen küçüklük ve simetrik görünüm kazandırılabilir. Sonrasında ise doğum yapmak, aşırı kilo alıp vermek gibi nedenlerle iç dudaklarda yeniden sarkma meydana gelebilir. Ancak bu operasyonun tekrarlanabilen estetik girişimlerden biri olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Dolayısıyla yeniden labioplasti gerçekleştirilebilir ve iç dudak bölgesine yeniden düzgün ve simetrik bir görünüm kazandırılabilir. Bunun dışında söz konusu operasyondan faydalananların çok büyük bir bölümü ameliyattan memnun kaldığı için çok fazla şikayet ile karşılaşılmadığını belirtebiliriz.

Tıkla öğren –> https://www.saithalil.com/perineoplasti-estetigi/

Labioplasti Kimler İçin Uygundur?

 

İç dudaklarda sarkma ya da büyüklük olmasından şikayet eden her kadın için labioplasti ameliyatı uygundur. Ancak öncelikle hamilelik ve emzirme dönemlerinde cerrahi operasyonların sakıncalı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bu nedenle ameliyattan faydalanmak için doğum sonrasında emzirme döneminin de geride kalmasını beklemenizde fayda olacak. Bununla birlikte ameliyata engel bir sağlık sorununun bulunmuyor olması da dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Elbette dudak küçültme ameliyatı fiyatı araştırması yaparken yaş faktörü de karşınıza çıkar. 18 yaşından önce bu ameliyatın yapılması önerilmez. Genetik faktörlere bağlı olarak iç dudaklarda sarkıklık ya da büyüklük doğuştan da olabiliyor ve genç kızlarda bu durum rahatsızlık verici olabiliyor. Bu durumda 18 yaşından sonra ameliyat planlamasının yapılması çok daha doğru olacaktır.

İç dudak sarkması ve büyüklüğü kadınlarda psikolojik sıkıntıların yanı sıra fizyolojik anlamda da çeşitli sıkıntılara yol açabiliyor. Dar kıyafet giyememe, tatillerde mayo ya da bikini üzerine mutlaka pareo sarma ihtiyacı duyma gibi çeşitli sıkıntılar kadınların günlük hayatını ciddi seviyede zorlaştırabiliyor. Aynı zamanda iç dudakların büyük olması vajinal akıntıda da ciddi bir arışa yol açabiliyor. Bu durum beraberinde vajinal floranın bozulması gibi durumları da getirebiliyor.

İç çamaşır ile sürekli olarak temas halinde olması, sürtünme gibi nedenler iç dudak dokularında tahrişe neden olabiliyor. İşte bu nedenle labioplasti ameliyatı sadece estetik açıdan gerçekleştirilen bir operasyon olarak değerlendirilmez. Aynı zamanda hastaları fizyolojik bakımdan da rahatlatan bir cerrahi girişim olduğunu söyleyebiliriz. Hastalar labioplasti fiyatları kadar doktor seçimini de titizlikle yapmalı ve rahat iletişim kurabilecekleri, deneyimli bir doktoru tercih etmelidir.

Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi labioplasti ameliyatı sonrasında da bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu unsurların başında gelen ise hijyendir. Enfeksiyon riski göz önünde bulundurulmalı ve iyileşme süreci boyunca sauna, deniz, havuz, hamam gibi ortamlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Doktorun önerdiği süre boyunca küvette oturarak değil, ayakta banyo yapılması ve cinsel perhiz yasağına da mutlaka titizlikle uyulması gerekir.

iyileşme süreci esnasında doktorunuzun belirlediği kontrollere de aksatmadan gitmelisiniz. Hafif düzeyde ağrı olması normal kabul edilir ancak şiddetlenen ağrılar ya da durmayan kanamalar gibi durumlarda mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor. Hastalar genelde aynı gün taburcu edilir. Birkaç gün sonrasında ise iş hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Bu operasyon uzun bir iyileşme süreci ve uzun bir istirahat dönemi gerektirmiyor. Operasyondan sonra kısa bir süre enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ilaç kullanmanız gerekebilir.

Labioplastiden Sonra Düzeltme İşlemi Ne Zaman Yapılabilir?

Kimi zaman gerçekleştirilen operasyondan sonra hastaların yeni bir düzeltme istemesi durumu da olabiliyor. Bu durumda revizyon labioplasti ameliyatı devreye giriyor ve dudak küçültme ameliyatı fiyatı da daha farklı rakamlara tekabül edebiliyor. Ancak düzeltme amacıyla gerçekleştirilecek olan operasyon için 2 ay beklenmesi tavsiye edilir. Çünkü ilk operasyon ile iç dudak bölgesine kazandırılan görünüm ancak 2 ay sonrasında tam şeklini alır. Bu süreden önce yapılan revizyon ameliyatları ile memnuniyet yaratan bir sonuç elde edilmesi oldukça güçtür.

Tıkla Öğren –> https://www.saithalil.com/vajinoplasti/

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]