Perineoplasti estetiği kadınlarda vajina girişi ile anüs arasında kalan ve ‘perine’ olarak adlandırılan bölgeye yapılan cerrahi girişimdir. Genital estetik ameliyatlardan biri olan ve son yıllarda daha fazla ilgi gören bu estetik operasyon ‘perine onarımı olarak da adlandırılabiliyor. Perine bölgesinin hem estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazanması hem de işlevsel açıdan özelliklerini yeniden kazanmasını sağlayan bu operasyon hastalar için gayet konforlu bir iyileşme süreç sunabiliyor.

Perine bölgesinde mevcut olan deri katlantılarının alınması amacıyla da gerçekleştirilebilen perineoplasti estetiği ile bu bölgenin düz bir görünüm kazanması mümkün olabiliyor. Bu arada söz konusu operasyonun labioplasti ya da vajina daraltma gibi çeşitli genital estetik ameliyatlar ile kombin şekilde de uygulanabildiğini belirtmek gerekiyor. Doktorunuza şikayetlerinizi iletmeniz durumunda birkaç farklı şikayeti ortadan kaldırmak amacıyla kombin ameliyat planlaması da yapılabilir.

Son yıllarda bu ameliyata olan ilginin belirgin bir şekilde artığını söyleyebiliriz ve bu ilgide perineoplasti fiyatları da etkili bir unsur oluyor. Fiyatların makul seviyede olması sayesinde çok sayıda kadın yaşadıkları sorunlardan kurtulmak adına rotasını bu genital estetik operasyonlara çevirebiliyor.

Bilgin olsun –> https://www.saithalil.com/labioplasti-ameliyati/

Perineoplasti Ameliyatı Nedir?

Perine bölgesinde iyileşme ve düzeltme yapmak amacıyla gerçekleştirilen operasyonun perineoplasti estetiği olarak adlandırıldığını belirtebiliriz. Kadınlar özellikle vajinal doğum yaptıklarında perine bölgesi ciddi düzeyde etkileniyor. Doğum sırasında yırtıklar oluşabiliyor ve bu yırtıklara dikiş atılması gerekebiliyor. Kimi zaman da doğum sonrası kiloların verilmesi ile birlikte perine bölgesinde bir deri sarkıklığı görünümü de ortaya çıkabilir. Perine bölgesine daha önce yapılan ameliyatlar ya da bazı travmatik nedenlerin de bu bölgede istenmeyen görünüme neden olmasına yol açabilir.

İşte bu noktada devreye perineoplasti estetiği giriyor ve kadınların psikolojik anlamda da rahatsızlık duymalarına neden olan düzensiz perine bölgesi görünümü tamamen değiştirilebiliyor. Perine bölgesindeki deri katlantılarının psikolojik anlamda olduğu kadar fizyolojik açıdan da rahatsızlıklara yol açabildiğini belirtmek gerekir. Özellikle oturma pozisyonunda uzun süre kalamama gibi şikayetlerin giderilmesi amacıyla da perineoplasti fiyatları araştırılabilir ve bu estetik operasyonlardan faydalanılabilir.

İlgini çekebilir –> https://www.saithalil.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

İstanbul Perineoplasti Estetiği

İstanbul ülkenin nüfusu en kalabalık kenti olduğundan haliyle perineoplasti estetiği ameliyatları da sıklıkla gerçekleştiriliyor. Kentte çok sayıda kadının bu operasyondan faydalanmak için kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarından randevu talep ettiği biliyor. Tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi bu estetik operasyonda da Jinekolog Op. Dr. Sait Halil gibi deneyimli isimlerin çok fazla tercih edildiğini belirtebiliriz. Genital estetik ameliyatlar alanında uzmanlaşmış olan ve en yeni teknikleri kullanarak operasyonları gerçekleştiren Op. Dr. Sait Halil, İstanbul’da hizmet veren kadın hastalıkları ve doğum uzmanları arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu kentte yaşayanlar farklı bir şehre gitmeden perineoplasti estetiği ameliyatlarından faydalanabiliyor.

Hastalar için perineoplasti fiyatları kadar iyileşme sürecini kendi evlerinin konforunda geçirmeleri çok büyük önem taşıyor. Bu operasyonun klinik istirahat gerektirmediğini de belirtmek gerekiyor. Op. Dr. Sait Halil tarafından gerçekleştirilen cerrahi operasyon sonrasında hastanın kendini iyi hissetmesi halinde aynı gün taburcu işlemleri yapılıyor ve hastalar evlerine gidebiliyor. Evde ise birkaç gün dinlenilmesi, daha rahat bir iyileşme süreci yaşanması adına büyük önem taşıyor.

İstanbul Bahçelievler’de bulunan kliniğinde hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Sait Halil her yaştan hasta kabul ediyor. Perine bölgesinde düzeltme yapılması amacıyla gerçekleştirilen operasyonun yanı sıra farklı genital estetik operasyonlar için de randevu talebinde bulunulabiliyor.

Tıkla öğren –> https://www.saithalil.com/vajinoplasti/

Perineoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Kadınların perineoplasti fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemeleri son derece normaldir. Ancak maalesef her hasta için aynı fiyatları geçerli olması mümkün değil. Bundan kaynaklı olarak da net bir fiyattan söz etmek hastalar için yanıltıcı olabiliyor. Öncelikle perine bölgesinin muayene edilmesi ve hastanın şikayetlerinin dinlenmesi gerekiyor. Ardından ameliyat planlaması yapılarak fiyat bilgisi iletilebilir.

Fakat fikir vermesi açısından perineoplasti fiyatları çok yüksek rakamlara tekabül etmiyor diyebiliriz. Halk arasında sanıldığı gibi genital estetik operasyonlar çok ciddi bir bütçe ayırmayı gerektirmiyor. Hastanın durumuna, doktorun deneyimine ve tercih edilen ameliyat tekniğine bağlı olarak fiyatlar değişebiliyor olsa da genel olarak bütçeleri zorlayan rakamlardan söz edilmiyor. Randevu alarak muayene olmanız durumunda fiyat konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca bu operasyonda bazı hastalarda sadece perine bölgesindeki dikişlerin yarattığı izlerin hafifletilmesi amaçlanırken kimi zaman da katlantı görünümünü ortadan kaldırmaya yönelik olarak operasyon gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla bu ameliyat hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak planlanıyor ve gerçekleştiriliyor. Operasyon fiyatlarının değişiklik göstermesi de bundan kaynaklanıyor.

Perine Bölgesi Neden Düzensizleşir?

Perine bölgesinde düzensizleşme olmasının pek çok farklı nedeni bulunuyor. Bunlar arasında en yaygın olanı vajinal doğum esnasında epizyotomi kesilerinin uygulanmasıdır. Doğum sırasında uygulanan bu kesilerin ardından elbette dikiş uygulaması yapılıyor. Ancak kimi zaman bu dikişler açılabiliyor ve ortaya düzensiz bir perine bölgesi görünümü çıkabiliyor. Dolayısıyla böyle durumlarda emzirme döneminin de sona ermesinin ardından perineoplasti estetiği ameliyatının yapılması gerekiyor. Bazı kadınlarda ise travmatik unsurlar ya da zorlu vajinal doğumlar perine bölgesinde düzensiz bir görünümün nedeni olarak ortaya çıkıyor.

Kadınlarda perine bölgesinde skar oluşması ise beraberinde pek çok farklı sorunu getirebilir. Örneğin cinsel ilişki esnasında ağrı olması, acı hissedilmesi kadınların cinsel yaşam konforlarını kaybetmelerine neden oluyor. Uygulanan perineoplasti estetiği ile skarlara da müdahale edilebiliyor. Bu sayede hastaların eski cinsel yaşam konforlarına yeniden kavuşmaları da mümkün olabiliyor. Genetik unsurlar da yaşın ilerlemesi ile birlikte perine bölgesinde düzensizleşme olmasının nedenleri arasında yer alıyor. Ancak artık bu sorunların tamamından kurtulmanın mümkün olduğunu belirtmemiz gerekir. Sadece tek bir seans halinde uygulanan ameliyat ile daha düzgün, pürüzsüz ve daha estetik bir perine bölgesi görünümü kolaylıkla elde edilebiliyor. Ameliyatın hastalar için zorlayıcı bir iyileşme süreci sunmadığını, kısa zamanda iyileşmenin tamamlandığını da belirtmek gerekir.

İlgini çekebilir –> https://www.saithalil.com/hudoplasti-klitoris-estetigi/

Perine Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Kadınlar perineoplasti estetiği ne zaman yapılması sorusunun yanıtını da merak ediyor. Doğum ve emzirme döneminin sona ermesinin ardından istenen herhangi bir zaman diliminde operasyon gerçekleştirilebilir. Mutlaka belirli bir zamanı beklemek gerekmiyor. Operasyon hastanın doku durumuna ve yapılacak müdahalelere bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 30 dakika ila 60 dakika arasında tamamlanıyor. Ancak bu ameliyat ile birlikte kombin şekilde farklı ameliyatların da yapılması gerekiyorsa bu durumda operasyon süresi de uzayacaktır.

Bu ameliyatın yapılabilmesi için hastanın 18 yaşının üzerinde olması gerekiyor. Aynı zamanda perineoplasti estetiği sonrasında 4 ila 6 hafta cinsel ilişki yasağının olacağını unutmamak gerekir. Bu süre zarfında denize ve havuza da girilmemesi gerekeceği için hastanın ameliyat zamanını belirlerken bu faktörleri de göz önünde bulundurmasında fayda var. Ameliyat sonrasında hafif düzeyde ağrı olabilir. Ancak bu ağrı çoğu zaman doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabiliyor ve aynı zamanda iş hayatına uzun süreli bir ara verilmesine de gerek kalmıyor. Operasyon öncesinde doktorunuzdan randevu alarak muayene olmanız gerekiyor. Doktorunuzun yoğun olması durumunda ameliyat sizin planladığınız tarihten daha ileri bir zamanda yapılabilir.

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://en.wikipedia.org/wiki/Perineoplasty

 

Detaylı bilgi için Özel Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Cep Tel: 0532 414 56 66
Ofis Tel: 0212 603 66 54
E-Mail: [email protected]